تبلیغات
مرواریدهای سرخ مرواریدهای سرخ - ممانعت از ورود كشیش آمریكایی موهن به قرآن به خاك انگلیس
 

ممانعت از ورود كشیش آمریكایی موهن به قرآن به خاك انگلیس

نویسندگان: محمد هادی سرداری موضوع: مطالب روزانه، 

 

دولت انگلستان از ورود «تری جونز»، كشیش آمریكایی موهن به قرآن، كه با تهدید به سوزاندن قرآن كریم سبب ایجاد سر‌و‌صدا و آشوب در سطح جهان اسلام شد، مخالفت كرد.

 به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران (ایكنا) به نقل از روزنامه «الوطن» چاپ عربستان، تری جونز كه در پی دعوت گروهی از انگلیسی‌های مخالف مهاجرت مسلمانان به این كشور، عازم انگلستان شده بود، با منع كشور مقصد مواجه شد.سخنگوی وزارت كشور انگلیس اعلام كرد: سیاست‌های كشور انگلیس مخالفت با هرگونه افراطگرایی است و این مسئله علت مخالفت ما با ورود این كشیش آمریكایی به خاك انگلیس است.

 وی در ادامه تأكید كرد: ورود به انگلستان یك امتیاز است، نه یك حق و ما از پذیرش افرادی كه وجود آن‌ها به منافع عمومی انگلیس خدمت نمی‌كنند، معذور هستیم.تری جونز كه ریاست كلیسای كوچكی به نام «مركز ارتباط جهانی كبوتر‌ها» در ایالت فلوریدا در آمریكا را بر عهده دارد، در واكنش به این تصمیم دولت انگلستان گفت: من از این تصمیم دولت انگلیس ناامید شدم و از دولت این كشور می‌خواهم تا در این تصمیم خود تجدیدنظر كند.

وی در ادامه مدعی شد: این اقدام دولت انگلیس با قوانین حقوق بشر درباره آزادی سفر و تردد و نیز آزادی بیان تعارض دارد.در همین راستا، گروهی با ‌نام «انگلیس برای ما است» در پایگاه اینترنتی خود اعلام كرد: ما جونز را به انگلیس دعوت كرده بودیم تا در تظاهرات علیه گسترش اسلام در انگلیس و مخالفت با ساخت مساجد در این كشور شركت كند. در مقابل برخی گروه‌ها و تشكلات انگلیسی نیز، دولت انگلیس را برای ممنوع الورود كردن جونز تشویق كرده بودند.

گفتنی است، تری جونز، كشیش تندرو آمریكایی است كه تهدید كرده‌ بود در سالروز حملات ۱۱ سپتامبر، قرآن كریم را در ملأ عام می‌سوزاند كه این تصمیم با واكنش جهان اسلام و مسلمانان سراسر جهان مواجه و در نهایت از این تصمیم منصرف شد.

 

تعداد بازدیدهای این مطلب ::  بازدید

 

() نظرات