تبلیغات
مرواریدهای سرخ مرواریدهای سرخ - نکاتی درباره سجده کردن
 

نکاتی درباره سجده کردن

نویسندگان: احسان عباسی موضوع: مطالب روزانه، 

 

1- آیا هنگام شنیدن یا خواندن سوره های سجده دار باید همان موقع سجده كرد و باید بر روی چیزهایی كه می توان سجده كرد حتما سجده كرد؟ (تمام مراجع)


پس از اتمام آیه سجده، سجده واجب می شود و براى سجده واجب قرآن همین قدر كه به نیت سجده مواضع سجده را بر زمین و پیشانى را بر روى چیزى كه سجده بر آن صحیح است بگذارند كافى است و ذكر گفتن واجب نیست گرچه مستحب است و هر ذكرى بگویند اشكال ندارد ولى دستور داده‏اند این ذكر گفته شود: «لا اله الا اللّه‏ حقا حقا، لااله الا الله ایمانا و تصدیقا، لااله الا اللّه‏ عبودیة ورقا، سجدتُ لَكَ یا رَبِ تعبدا ورقا لا مستنكفا و لا مستكبرا بل اَنا عبد ذلیل خائف مستجیر»
سوره‏هایى كه سجده واجب دارند عبارتند از :1- النجم، 2-علق3- الم تنزیل (سجده)، 4- حم تنزیل (فصلت).

باید بر روی چیز هایی که سجده بر ان صحیح است سجده کرد

2- طرز قرار گرفتن پاها و دست ها در سجده برای خانم ها چگونه است؟

براى زنان مستحب است در نماز پاها را به هم بچسبانند؛ اما مستحب است مردان به اندازه سه انگشت تا یك وجب بین پاها فاصله بدهند. در هر صورت اگر بیشتر از اندازه معمول بین پاها فاصله ندهند اشكالى ندارد. هم‏چنین اگر در حال برخاستن فاصله بین پاها زیاد شود، اشكال ندارد.

 

برچسب ها: حالت دست در سجده، احکام نماز، احکام سجده، مواضع سجده، سجده، آموزش امل نماز، آموزش کامل، طرز قرار گرفتن پاها و دست ها در سجده، سوره های سجده دار، سجده واجب،  

تعداد بازدیدهای این مطلب ::  بازدید

 

() نظرات