تبلیغات
مرواریدهای سرخ مرواریدهای سرخ - عکس/مغز را از داخل ببینید ... به قدرت خدا بیندیشیم!
 

عکس/مغز را از داخل ببینید ... به قدرت خدا بیندیشیم!

نویسندگان: احسان عباسی موضوع: مطالب روزانه،  قرآن و عترت، 

 

بخشهایی از مغز و نخاع انسان
نمایشگاه "Brainstorm" در موزه هنری GV لندن مجموعه ای شگفت انگیز از آثار آموزشی و خلاقانه از مجسمه ها، نقاشی ها، و مطالب و عناصر علمی است که مشخصا بر مغز انسان و تابوی آن در میان جوامع متمرکز شده است.

به گزارش مهر، این نمایشگاه در کنار اهمیتی که برای بسیاری از دانشمندان و متخصصان داشته است مورد هجوم انتقادات شدید افرادی قرار گرفته که باور دارند به نمایش گذاشتن نسوج بدن انسان در ملاء عام کاری اشتباه است.

در بخش انسانی این نمایشگاه از برشهایی از مغز انسان استفاده شده است که در آزمایشهای پیشین آسیب شناسی مغزی در آزمایشگاهها مورد استفاده قرار گرفته بودند. این نسوج نه تنها به منظور نمایش شکل واقعی مغز و تاثیر بیماریها بر روی آن در معرض دید قرار گرفته اند بلکه منشا برخی از آثار هنری موجود در نمایشگاه نیز به شمار می روند.

هنر نقشی ویژه در علم به عهده دارد و به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط با جامعه و نمایش دادن آنچه دانشمندان در آزمایشگاهها می بینند به مردم عادی مورد استفاده قرار می گیرد تا به این شکل همه افراد بتوانند پدیده های علمی را درک کنند.

با این حال این نمایشگاه نه تنها مرزهای میان دانشمندان و مردم عادی را کمرنگ می کند بلکه به خاطر افزایش آگاهی عمومی از اختلالات مغزی از قبیل پارکینسون که در سراسر جهان افراد زیادی را تحت تاثیر خود قرار داده و تاکید بر نیاز به اهدای مغز برای انجام مطالعات علمی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در ادامه بخشهایی از این نمایشگاه را که تا 22 ژانویه سال 2011 ادامه خواهد داشت را مشاهده می کنید:


"شیشه روح من " حکاکی لیزری تصویر مغز خالق اثر


"سردرد""فرار مغزی
Echo Pearl Delta"نسوج عصبی""درون"


"مغز از داخل"


بخشهایی از مغز و نخاع انسان

 

برچسب ها: از مجسمه ها، نقاشی ها، مغز، مغز انسان، تصاویر مغز، داخل، بدن انسان، دانشمندان، اهدای مغز، سردرد، خالق کل عالم هستی، کل عالم، هستی، عالم، دنیا، گسترش عالم، فضا، قدرت خدا، خلقت، زیبایی های آفرینش، زیبایی، زیبا، آسمانها، قدرت خداوند، جالب، دیدنی، پدیده، خدا، خالق، نظم آفرینش، بنازم به قدرت خدا، عکس هایی از قدرت خدا، قدرت خدا بیشتر پی ببرید، خدائی، مه، نشانه های قدرت خدا، نشانه های خدا، موجودات عجیب، آفرینش، عکسهای بسیار دیدنی، عکسهای دیدنی، عکسهای زیبا، جدیدترین عکسها، جدید، عکس بچه ها،  

تعداد بازدیدهای این مطلب ::  بازدید

 

() نظرات